Катерина Загорій, дружина генерального директора фармацевтичної компанії «Дарниця» Гліба Загорія, написала відвертий пост, у якому закликала українську еліту міняти підходи в суспільстві. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на сторінку Катерини Загорій у Facebook.
«Багатих в Україні не люблять. Я це знаю не з книжок. Я – одна з них. Останнім часом я чую ці розмови постійно. Хтось говорить про зростання лівих настроїв. Хтось – про ненависть до багатих як загрозу для стабільності. Але насправді це не ідеологія. Це – реакція. На несправедливість. На історичну памʼять. На те, як поводяться ті, хто має більше», – йдеться у заяві.
Катерина Загорій підкреслює, що сама належить до цієї групи. Вона – дружина бізнесмена, представниця заможного прошарку, яка мешкає у великому будинку та їздить на дорогій машині. Крім того, активно працює у фармацевтичній галузі, а також займається соціальними ініціативами й благодійністю.
«І я добре розумію, чому ставлення до нас – критичне. Це не примха. Це відповідь. На десятиліття привласнення, закритих ринків, куплених рішень, мовчазної відстороненості у спільній біді. Але багатство більше не означає лише гроші. Сьогодні воно означає: моральну позицію. Залученість. Вплив. І відповідальність», – пише меценатка.
Катерина Загорій, до шлюбу Котенко – українська підприємиця, меценатка та громадська діячка. Співзасновниця сімейного бюро соціальних проєктів Zagoriy Foundation. Директорка Ради директорів фармацевтичної компанії «Дарниця» і членкиня наглядових рад низки компаній та установ, зокрема БФ «Таблеточки», сенату Українського католицького університету, фонду патронатної служби «Янголи» та Аспен Інституту Київ. Колишня членкиня Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Загорій зазначає, що війна суттєво змінила сприйняття в суспільстві. Люди більше не зважають на слова, натомість оцінюють конкретні вчинки. За її словами, наявність ресурсів автоматично ставить людину у фокус громадської уваги, а відсутність видимої користі для спільноти викликає закономірне роздратування.
«Я мрію, щоб українське багатство асоціювалося не з глянцем, а з лікарнею, яку воно врятувало. Не з поїздкою на шопінг, а з дронами, які воно оплатило. Не з піаром, а з інфраструктурою, яка залишиться після. Не з винятками, а з прикладом. Ми, багаті, маємо перестати оборонятись і почати творити. Не з почуття провини. А з відчуття причетності», – наголосила Загорій.