В українців, які користуються не приватизованими городами, можуть їх забрати. Це можливо зробити лише через суд. Для того, щоб не втратити клаптик землі, який годує сім’ю, українцям радять обробляти його та заручитися свідченнями і свідками, що вони активно використовують цю землю.
Про те, які правила діють під час війни, і як не втратити не приватизований город, пише “Земельний фонд України”.
Попри те, що процес приватизації землі, в тому числі й присадибних ділянок, триває вже не один рік, багато українців досі не приватизували свої городи. Люди були впевнені, що землю, яку обробляли ще їхні батьки, ніхто у них не відбере. Переважно саме так і є. Однак в окремих випадках город можуть вилучити і заборонити його обробляти.
Відповідно до закону, українці мали приватизувати земельні наділи, які їм належать, до 1 січня 2025 року. Та оскільки в Україні триває війна і приватизація землі призупинена, то цей термін продовжили ще на три роки — до 1 січня 2028.
Отже, подати документи на приватизацію цієї землі селяни зараз не можуть, адже під час воєнного стану приватизація землі обмежена. Причому це стосується не лише великих земельних паїв, але й невеличких городніх ділянок. У такій ситуації в багатьох виникає питання, чи не відберуть у них не приватизований город?
“Ні! Якщо ви фактично користуєтеся городом, вас не можуть змусити звільнити землю без рішення суду або без офіційної процедури. Право користування зберігається”, – відповіли у Земфонді.
Та все ж, якщо буде відповідне судове рішення, то город все-таки можуть забрати.
“Все одно потрібно не втрачати пильність. Перевірте документи. Якщо у вас є рішення сільради, акт на землю чи договір користування – це ваш захист”, – радять юристи.
Якщо раптом зсувалося, що город у вас хочуть вилучити, треба діяти, не гаючи часу. Перш за все, слід підготувати письмовий запит до місцевої влади. Треба вимагати офіційної відповіді (також письмової), на якій підставі вам вирішили заборонити користуватися землею.
Крім того, землекористувач має підтвердити, що він обробляє город і користується вирощеним. Як доказ згодиться все: фотознімки обробленої землі, акти огляду городу та свідчення сусідів, які підтвердять, що “фітнес” із сапою на городі — ваше улюблене хобі.
Але, як тільки завершиться воєнний стан, і процес приватизації землі буде відновлено, не гайте часу. Відразу подавайте заяву для оформлення власності на землю.