Китай публічно окреслив свою позицію щодо війни в Україні. Росія поглиблюватиме стратегічне партнерство з Китаєм. Що це означає конкретно, поки що широкому загалу невідомо. Але очевидно інше: Китай вперше так чітко показав, на чиєму він боці.
Це стало очевидно зі спільної заяви лідерів Китаю та Росії, зробленої за підсумками зустрічі в Москві, пише Reuters.
Як відомо, Сі Цзіньпін прибув із візитом до Росії, щоби разом із Путіним відсвяткувати День перемоги. Втім, не важко здогадатись, що свято стало лише приводом для зустрічі лідерів двох країн та підписання нових угод. Адже для РФ життєво важливо мати на своєму боці такого союзника. Та й Китай на тлі загострення економічного протистояння зі США волів би мати такого потужного торгового партнера як Росія.
Від початку повномасштабної війни Росії проти України Китай вже чимало допоміг РФ в обході економічних санкцій, запроваджених проти Росії. Але досі Сі Цзіньпін виказував обережну позицію щодо оцінки цієї війни та публічно не віддавав переваги жодній зі сторін конфлікту. Однак у спільній заяві, що з’явилась після переговорів Путіна і Сі Цзіньпіна, лідер Китаю чітко окреслив свою позицію.
Там, зокрема, йдеться, що війну можна закінчити лише після “усунення її першопричин”. А такими першопричинами називають розширення НАТО на схід, “дискримінацію” російськомовних українців, а утиски усього російського в Україні. Тобто у спільній заяві Сі чітко став на позиції Путіна.
“Участь Сі, а також спільна заява, яка узгоджує позицію Китаю з російським баченням конфлікту – надає Путіну важливу підтримку на тлі тиску з боку США з вимогою припинити війну”, – йдеться у публікації.
Чого лише варта заява Сі Цзіньпіна про те, що Росія та Китай мають триматись одне одного та бути “справжніми сталевими друзями, загартованими у сотні випробувань”.
Крім того, очільники обох країн заявили, що поглиблюватимуть співробітництво в усіх сферах, у тому числі й у військовій. Вони також зобов’язалися “рішуче протидіяти курсу Вашингтона на подвійне стримування” Росії та Китаю.
Підсумком зустрічі лідерів обох країн стала підписана угода про подальше поглиблення всеосяжного стратегічного партнерства між двома країнами.