Російська гіперзвукова крилата ракета 3М22 “Циркон” показала здатність розвивати швидкість до 9 МАХів, що робить її найшвидшою у світі. США та Китай не приховують свого хвилювання через це. Про це пише колишній офіцер армії США, військовий аналітик Брент Іствуд.
Зазначається, що гіперзвукова зброя – це ракети, що летять зі швидкістю понад 5 МАХів і здатні змінювати траєкторію свого польоту, що робить її практично недосяжною для засобів ППО.
До таких ракет відносяться: плануючі ракети з двигуном, що прискорює, прямоточні реактивні снаряди (ГПВРД), снаряди з рейкових гармат.
Росія першою у світі розгорнула гіперзвукову зброю. Ракета “Циркон” уперше пройшла випробування у 2017 році. Її запускають із морських платформ, у тому числі з фрегата “Адмірал Горшков”. Ракета має прямоточний повітряно-реактивний двигун і може досягати дальності до 1000 км. Її проблемно перехопити через високу швидкість і маневреність.
Також згадується інша ракета — “Кинджал”, здатна летіти зі швидкістю до 10 МАХів.
Китайці намагаються не залишатися від росіян у цьому питанні. Зараз китайські інженери працюють над ракетою DF-17 зі швидкістю до 10 МАХів, хоча ці характеристики поки що не підтверджені західною розвідкою. Свої гіперзвукові програми також проводять Північна Корея, Іран та інші країни.
США традиційно відставали у гіперзвуковій гонці, проте ситуація змінюється. Міністерство оборони випробовує системи “Common Hypersonic Glide Body” та “Conventional Prompt Strike”.
Ракети запускаються з вантажівок, що дозволяє швидке переміщення після запуску. Планується, що армія та флот отримають ці системи вже у 2025 році. Американські ракети здатні проривати ППО противника, включаючи С-400 та С-500.