Сполучені Штати Америки реалізовують власну стратегію захисту ринку від імпорту, запроваджуючи мита. Президент України Володимир Зеленський вже звернувся до Дональда Трампа з пропозицією про вільну торгівлю між країнами, каже заступник міністра економіки Тарас Качка.
Наступним етапом після підписання угоди про надра може бути дискусія України та США щодо зони вільної торгівлі. З відповідною пропозицією до Дональда Трампа вже звернувся президент Володимир Зеленський. Про це торговий представник України – заступник міністра економіки Тарас Качка розповів під час виступу на конференції “Торгові війни: мистецтво захисту”.
«Цілком Україну це цікавить (зона вільної торгівлі зі США, – Фокус), і цікавить, навіть враховуючи, що Сполучені Штати Америки – це не є найбільший наш торговельний партнер, але нас цікавлять угоди про вільну торгівлю з усіма країнами G7, тобто в нас є з Британією, з Канадою, з Європейським Союзом. Нам потрібні ще Сполучені Штати Америки і Японія. Чому? Тому що дедалі більше компаній, виробників усвідомлюють, що краще будувати свою стратегію продажу закордон на ринках, які є багатшими, більш розвиненими, де більші вимоги до якості, це відповідно створює більшу додану вартість і більшу прибутковість. І тому для нас важливо зробити акцент на можливості більше експортувати до Сполучених Штатів Америки і мати відповідну угоду про вільну торгівлю», – зазначив Тарас Качка.
На його думку, контекст створення фонду (Інвестиційний фонд відбудови в угоді про надра, – Фокус) створює для цього підстави, тому що повністю реалізувати ідею фонду можна, якщо мати не лише фонд фінансовий, як дуже проактивний інвестиційний напрям, але й угоду про вільну торгівлю, яка не тільки тарифи вирішує, але й встановлює інші правила: прозорість, передбачуваність регуляторного середовища, інше.
«Я думаю, що і для Сполучених Штатів Америки це може стати цікавим, але не будемо забігати наперед. Ми тільки десь на перших кроках в цьому напрямку. Та ми очікуємо, що, можливо, буде збільшений імпорт до України, як результат торгової війни між США і Китаєм. Тому що змінюється торгівля між великими двома блоками, звісно, що буде змінюватися торгівля з Європейським Союзом. І ми, мабуть, від цього не сховаємось, певний товар буде переорієнтований в Україну. Можливо, не лише з Китаю, але і з інших країн», – зауважив Тарас Качка.