У 1980-х роках у скельних породах на території Індії були виявлені скам’янілі останки раннього динозавра. Тепер же вчені дізналися про них набагато більше, пише Interesting Engineering.
У своєму дослідженні вчені розповіли, що останки належали виду Maleriraptor kuttyi. Це маленький і моторний хижак, який мешкав на Землі приблизно 220 мільйонів років тому в норійську епоху тріасового періоду.
Зазначається, що скам’янілі кістки Maleriraptor kuttyi було виявлено у верхньому шарі формації Малері басейну Пранхіта-Годаварі, розташованого недалеко від села Аннарам у сучасному штаті Телангана. У дослідженні йдеться про те, що цей регіон уже давно є скарбницею скам’янілостей ранніх динозаврів.
За словами вчених, Maleriraptor kuttyi досягав заввишки трохи більше одного метра і близько двох метрів у довжину. Цей стародавній вид був віднесений до роду Herrerasauria, що представляє одних з найбільш ранніх відомих хижих динозаврів.
Вчені поділилися, що Maleriraptor kuttyi вважається більш еволюційно просунутим, ніж найбільш ранні північноамериканські види. Також він відрізняється від пізніших південноамериканських Herrerasauridae.
Дослідники наголосили, що знахідка решток Maleriraptor kuttyi є першим свідченням того, що герреразаврові динозаври пережили серйозні екологічні зміни в Гондвані на початку норійського періоду. У цей період відбулися значні зміни у фауні тетраподів, насамперед вимерла група травоїдних рептилій під назвою ринхозаври.
“Відкриття Maleriraptor kuttyi показує, що герреразаври збереглися в Гондвані, принаймні, на початку норійського періоду після події, яка призвела до зникнення ринхозаврів”, – заявили автори дослідження.