Весняно-літній період – дуже важливий час для догляду за трояндами. У досвідчених садівників є свої секрети, які дають змогу виростити прекрасний сад.
Як доглядати за трояндами, щоб вони цвіли все літо
Експерти English Roses розповіли виданню Еxpress, чим краще підгодувати троянди в травні місяці. Вони радять кожні два тижні удобрювати їх калієм.
“Троянди – “голодні” рослини, коли вони вступають у літні місяці, тому це збереже їх у відмінному стані”, – зазначають садівники.
Крім того, дуже важливо забезпечити відповідний режим поливу. Якщо це нові кущі, яким до трьох місяців, то поливаємо двічі на тиждень. Коли вони вкоріняться і досягнуть позначки в чотири місяці, варто перейти на періодичність раз на два тижні. Однак, якщо вони ростуть у контейнерах чи горщиках, то поливаємо раз на два дні.
Королівське садівниче товариство рекомендує лити воду на ґрунт навколо основи рослини, уникаючи листя і квітів. Це знизить ризик виникнення грибка.
Догляд за трояндами в травні
Компанія English Roses радить перевіряти свої квіти на наявність шкідників і хвороб. Також це гарний час для мульчування – нанесення шару компосту, подрібненого листя або деревної тріски на поверхню ґрунту навколо рослин.
Не забувайте вчасно прибирати бур’яни. Робити це доведеться вручну, адже мотика може пошкодити коріння.
Щоб стимулювати цвітіння, не забувайте вчасно обрізати зів’ялі бутони. Робити це потрібно приблизно раз на тиждень. Без цього кущі не зможуть сформувати нові бутони і припинять цвісти.
Чим обприскати троянди в травні місяці? Усе залежить від того, яка проблема виникла.
Від чорної плямистості, іржі, борошнистої роси потрібно використовувати фунгіциди. Можна придбати “Хорус”, “Фундазол”, “Топаз” або бордоську суміш (1%).
Якщо ваші троянди атакували шкідники (павутинний кліщ або попелиці), то потрібно купити інсектициди – “Карбофос”, “Фітоверм” або інші, які порадять у садівничому магазині.
Як профілактику можна використовувати настій із золи. На відро води додайте дві склянки золи і настоюйте один-два дні. Час від часу варто помішувати. Потім проціджуємо і додаємо одну столову ложку рідкого мила – воно допоможе засобу краще прилипати до листя. Використовуйте настій для обприскування.