З початком спекотної пори вулиці українських міст традиційно накриває “білий сніг” — тополиний пух. Він не лише подразнює алергіків, а й миттєво заповнює будинки, осідаючи на меблях, техніці та підлозі.
Щоб убезпечити своє житло від цього сезонного подразника, достатньо дотримуватися кількох простих порад. Детальніше про це пише УкрХімАналіз.
Сітки з дрібними отворами — must have
На всі відкриті вікна варто встановити москітні сітки з максимально дрібною структурою. Але пам’ятайте: вони мають бути чистими — забиті пухом сітки легко прочистити водою або вологою ганчіркою.
Марля чи гнучкі сітки на двері й балкони
Додатковий бар’єр на шляху пуху — марлеві завіси або легкі гнучкі сітки, які можна закріпити на дверних отворах та вікнах. Їх можна періодично зволожувати водою з пульверизатора.
Вологе прибирання і пилосос
Щоб пух не накопичувався, раз або кілька разів на день проходьтеся по підлозі пилососом або вологою шваброю. Не забувайте і про протирання пилу на техніці, підвіконнях та меблях — пух чудово липне до електроприладів.
Очистка повітря — техніка на допомогу
Кондиціонери та очищувачі повітря з фільтрами допоможуть значно знизити кількість пуху у приміщенні, особливо якщо ви мешкаєте поблизу тополь.
Якщо тополя росте у вас на ділянці
Жіночі дерева й продукують той самий пух, що дратує багатьох. Рішення — обрізання або заміна жіночих дерев на чоловічі. Але повністю позбуватися тополь не варто: ці дерева — справжні природні фільтри, які очищають повітря від шкідливих викидів і пилу.