Для більшості людей подорожі є одним із найбажаніших способів провести відпустку. Однак такий відпочинок може спустошити ваш гаманець.
Але небажаних і раптових витрат можна уникнути, дотримуючись елементарних правил.
Встановіть свій бюджет
Розумний щоденний бюджет допоможе утримувати витрати під контролем. З’ясуйте, скільки ви готові витратити на проживання, розваги, їжу та напої, та тримайте в кишені тільки те, що вам потрібно на транспорт та екскурсії. Якщо ви заздалегідь вирішите, яку суму готові витрачати щодня, зможете уникнути витрат на дрібні надмірності, які вам насправді не потрібні.
Готуйте їжу самі
Коли ви складаєте цей щоденний бюджет, ви розумієте, скільки грошей потрібно на їжу. Під час відпустки економніше приготувати вечерю на кухні у вашому житлі, а не платити у ресторані. Також носіть із собою багаторазову пляшку для води. Багато курортів оснащені колонками з охолодженою водою, яку ви зможете набирати у власну тару знову і знову.
Оформіть туристичну страховку
Туристична страховка особливо важлива, якщо ви вирушаєте за кордон. Пара сотень, витрачених на страховий поліс, здадуться вам надійною інвестицією, коли вона покриє перебування в лікарні або вкрадені телефони, камери та ноутбуки. Деякі кредитні картки навіть пропонують туристичну страховку, особливо на такі покупки, як готелі, перельоти та прокат автомобілів.
Знайдіть дешевий рейс
Порівняйте ціни і придивіться, перш ніж бронювати квитки безпосередньо в авіакомпанії, стежте за розпродажами та знижками, бронюйте квитки приблизно за два місяці до вильоту і літайте в середині тижня, а не у вихідні.
Уникайте натовпу
Ви заплатите менше, якщо подорожуватимете поза піковим сезоном і далеко від второваних доріг. Париж так само гарний у міжсезоння, як і влітку, коли він переповнений туристами. Поміняйте старе місто Дубровника на Любляну або подивіться більше місць у Великій Британії, ніж просто Лондон. Менше туристів – більше грошей.