Українців “штрафують” через низку газових порушень. Після того, як газовики знайдуть проблему, вони можуть відключити газопостачання та провести перерахунки сум в платіжках.
Як пише видання ГазПравда, найдорожча афера – врізка в трубопровід. В такому випадку помешканню після виявлення факту порушення донарахують необліковані куби за 2 роки. Але якщо господарі набули права власності на це домогосподарство менше ніж 2 роки тому, то період рахуватимуть з дня набуття такого права. Отже за два роки на таких порушників, очікує “фінансовий сюрприз” у вигляді близько 140 тис. грн.
Наступне “дороговартісне” порушення – це несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу, шляхом прихованих заходів. Тобто коли споживач хитрить, засовує якісь магніти у прилади обліку, пошкоджує пломби на приладі тощо. За таке порушення початок періоду, за який визначається об’єм необлікованого газу, рахують з дня встановлення лічильника газу та/або пошкоджених пломб. Але не більше 12 місяців. Штраф нашому умовному домогосподарству за таке порушення сягне близько 70 тис. грн.
Додаткові несанкціоновані прилади. Покарання не уникнути і власникам квартир, які досі офіційно не обладнані лічильником газу і сплачують за блакитне паливо за нормами споживання. Однак без належного повідомлення оператора ГРМ встановили у себе додаткові газові прилади, наприклад ще одну газову плиту. Розмір штрафу для господаря помешкання, де проживає 4 особи, відсутнє гаряче водопостачання та є централізоване опалення, і в якому тишком-нишком встановили другу газову плиту може бути в межах 7 тис. грн.
- Перевищення потужності приладів
Замінили в помешканні газовий котел на більш потужний або встановили будь-які інші газові прилади, внаслідок чого перевищили діапазон обчислення лічильника газу – чекайте на штраф. Вам буде необхідно компенсувати об’єм необлікованого газу. Його рахують, виходячи з 70% граничних об’ємів споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв максимум за 6 останніх місяців.
Також покарають за такі порушення:
- Несанкціоноване відновлення споживання газу
- Збільшення опалювальної площі
- Несправний лічильник
“У деяких випадках газопостачання одразу не припиняють, проте змінюють режим нарахування порушнику. Тобто об’єм спожитого газу рахують не за наявним лічильником або нормами споживання, а за так званими “штрафними” граничними об’ємами споживання. Це, зокрема, може статися, якщо свідомо не допускати представників Оператора ГРМ до лічильника чи помешкання”, – зазначає видання.