Біль у горлі може з’явитися раптово та значно ускладнити повсякденне життя. Він не лише заважає говорити чи ковтати, а й позбавляє апетиту, що сповільнює одужання.
У такі моменти важливо обирати їжу, яка не дратує слизову, а навпаки – заспокоює її та підтримує імунітет. Видання eatthis.com опублікувало перелік продуктів, які варто включити в раціон при болю в горлі, за рекомендацією дієтолога Лізи Янг.
На думку Янг, краще за все при болю в горлі споживати страви м’якої консистенції, які не викликають додаткового подразнення. Вівсянка саме така: ніжна, поживна й легка для ковтання.
Окрім приємної текстури, вона має протизапальні властивості, допомагає стабілізувати рівень енергії та сприяє швидкому відновленню організму. Вівсянка також є чудовим джерелом клітковини й може знижувати рівень холестерину.
Ще одним корисним продуктом, який легко вживати під час болю в горлі, є йогурт. Він не лише має м’яку структуру, а й багатий на білок і кальцій, що важливо для підтримки імунітету та відновлення тканин.
Крім того, йогурт містить пробіотики – корисні бактерії, які допомагають підтримувати здоровий баланс мікрофлори в кишківнику та зміцнюють імунну систему. За даними дослідження, опублікованого в Korean Journal of Family Medicine, пробіотики можуть пригнічувати ріст шкідливих бактерій, тим самим знижуючи ймовірність застуди.
Теплі страви також можуть мати заспокійливу дію на горло. “Курячий бульйон – чудовий варіант, адже він допомагає зменшити запалення та пом’якшити слизову”, – пояснює Янг.
Також курячий бульйон добре зволожує організм. Завдяки високому вмісту натрію він відновлює баланс електролітів, які організм втрачає під час хвороби. Це особливо корисно при застуді, грипі або вірусних інфекціях, що супроводжуються підвищеною втратою рідини.
Холодні десерти дійсно можуть зменшити дискомфорт у горлі. “Фруктове морозиво або заморожений лід на паличці добре зволожують та мають заспокійливу дію”, – каже Янг.
Як повідомляє Medical News Today, холод впливає на нервові закінчення в горлі, знижуючи їхню чутливість і, відповідно, зменшуючи больові сигнали. Крім того, холодне морозиво активує рецептор TRPM8 (тимчасовий рецептор меластатину 8), який сприяє тимчасовому полегшенню болю.